A zöldtetők típusai közül tetőkert esetében szinte minden olyan növény felhasználható, amelyeket a földszinti kerteknél is alkalmaznak. Erre vonatkozóan alig van korlátozás, így évelők, fűfélék, gyep, sőt akár kisebb fák is ültethetők.
A tervezési fázisban fontos figyelembe venni, hogy az átlagos termőréteg 20-100 cm között legyen.
A tartószerkezet statikai feltételei a fentieknek megfelelően 0,30-1,5 kN/m2 (300-1 500 kg/m2) hasznos terhelés között vannak. Egy átlagos, 30 cm rétegvastagságú intenzív tetőkertnél, ahol 200 cm magas cserjék is megélnek, 0,35-0,4 kN/m2 (350-400 kg/m2) állandó terheléssel kell számolni.
Az intenzív zöldtetők a tetőkertek legértékesebb típusát jelentik.
Ugyanolyan sokoldalúan hasznosíthatók, mint a talajszinti kertek, azonban fenntartásuk intenzív ápolással jár. Elnevezésük – intenzív – is a gyakori, rendszeres gondozási igényre utal.
Klímánkon minőségi fenntartás csak automata öntözőrendszer telepítése révén lehetséges.
Egy intenzív zöldtető építésének lehetőségei bőségesek, amely magas beruházási költségekkel jár. Mértéke az építési- és vegetációs anyaghasználat függvényében alakul.
Intenzív zöldtetők szigetelése
Ökölszabálya:
Csak bitumenes, gyökérálló szigetelést szabad intenzív zöldtető szigeteléseként alkalmazni. Oka, az esetleges beázás helye 2m2-es pontossággal beazonosítható, míg PVC szigetelés esetén a beázás a födém legmélyebb pontján jelentkezik.
A hiba forrásának megtalálásához az egész vízgyűjtő területet fel kell tárni.